Filmy

Film Polska jest piękna – Poland is Beautiful

Film Polska jest piękna – Poland is Beautiful
Grzegorz Sanik

Film Poland is beautiful – Polska jest piękna. Zapraszam do oglądania filmu pokazującego piękne miejsca w Polsce. Zachwycające miejsca z Podkarpacia, Małopolski i wybrzeża, uchwycone na filmie z drona.

Film został opublikowany na YouTube ponad rok temu. Od tego czasu licznik zliczył już ponad 1,6 mln wyświetleń. To niewątpliwie rewelacyjny wynik, potwierdzający duże zainteresowanie produkcją. W filmie widzimy ujęcia wykonane głównie z góry, prawdopodobnie z drona. Autorem filmu jest Bogaczewicz Film Studio. O swoim filmie piszą:

„Oto kilka najpiękniejszych zakątków Polski, które sfilmowaliśmy przy okazji realizacji różnych projektów w 2013 roku. […] Z racji tego, że jesteśmy z Podkarpacia siłą rzeczy w filmie znajduje się najwięcej materiałów z tego regionu.”

Z ciekawszych miejsc, na które polecam zwrócić uwagę to zapora wodna w Solinie, wraz ze swoim zbiornikiem zaporowym. Jest to największa tego typu konstrukcja w Polsce. Szczególnie imponująco wygląda również pokazana z góry zabudowa Starego Miasta w Gdańsku.

Kadr z filmu Poland is beautiful - Polska jest piękna - Źródło: www.youtube.com

Kadr z filmu Poland is beautiful – Polska jest piękna – Źródło: www.youtube.com

Nie zabrakło też głosów krytycznych wobec filmu. Część osób zarzucała, że film pokazywał głównie miejsca z Podkarpacia i Małopolski. Argumentowali to tym, że jeżeli ma to być film pokazujący uroki Polski, to miejsca powinny być bardziej zdywersyfikowane. Z różnych rejonów kraju. Niektórzy komentatorzy na YouTube zarzucili zbytnie promowanie komercyjnego obiektu, jakim jest basen jednego z hoteli, a także pokazywanie quadów rozrzedzających dzikie tereny.

Zawsze pojawią się jakieś głosy krytyczne, tym bardziej przy filmie, który dotarł do tak szerokiego grona. Mimo wszystko uważam, że film jest zdecydowanie warty obejrzenia. Z podstawowego powodu, ponieważ Polska jest piękna! To dobra produkcja. Dodatkowym atutem jest sformułowanie tytułu w języku angielskim, daje to szansę dotarcia również do widza zagranicznego.

Filmy
Grzegorz Sanik
@grzegorz_sanik

Od kilku lat piszę na Eloblogu artykuły o historii, turystyce i nowych technologiach. Od urodzenia związany jestem z Dolnym Śląskiem. Prowadzę także na YouTube kanał Podróżnik w czasie.

Więcej w kategorii Filmy

Czym miały być Osówka, Włodarz, Książ? – Raport Schmelchera cz. 2

Grzegorz Sanik26 stycznia 2019

Alpejska twierdza III Rzeszy i Riese – Raport Schmelchera cz. 1

Grzegorz Sanik15 stycznia 2019

Oto najlepsze filmy przygotowane na 100. rocznicę odzyskania niepodległości

Grzegorz Sanik11 listopada 2018

Autostrada Sudecka – Zagadka Gór Bystrzyckich

Grzegorz Sanik23 sierpnia 2018

Show Me Poland – Krótki film ukazujący piękno Polski

Grzegorz Sanik18 maja 2018

Film Totenburg – Ostatnia świątynia nazistów

Grzegorz Sanik27 marca 2018

Dom Mohaupta – To tu opracowano podziemia Riese cz. 2

Grzegorz Sanik10 lutego 2018

Dom Mohaupta – Utajnione biuro konstrukcyjne Riese cz. 1

Grzegorz Sanik28 stycznia 2018

Rytm Gór – Odkryj piękno polskich gór

Grzegorz Sanik23 listopada 2017