Wydarzenia

III Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

III Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej
Grzegorz Posała

W dniach 3–5 czerwca 2016 roku w Parku Łazienki w Środzie Wielkopolskiej odbędzie się III Festiwal Podróżniczy zorganizowany przez Stowarzyszenie Klub Szalonego Podróżnika. Tym razem Stowarzyszenie zdecydowało się na inną formę festiwalu. Odbędzie się on w plenerze co miejmy nadzieję spotęguje podróżniczego ducha we wszystkich uczestnikach.

Wybrani przez członków Klubu prelegenci przedstawią swoje dotychczasowe podróże, poprzez zdjęcia i opowieści związane z daną wyprawą, które będzie można oglądać do późnych godzin wieczornych. Jak co roku odbędzie się konkurs, w którym jury wyłoni zwycięzcę za najlepszą prezentację i wręczy unikatową statuetkę Klubu Szalonego Podróżnika.

III Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

III Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

Członkowie stowarzyszenia mieli nie lada problem, gdyż ze wszystkich nadesłanych zgłoszeń, mogli wybrać tylko 6 prezentacji, które wezmą udział w Festiwalu.

Jedną z nich jest opowieść Ewy Skarzyńskiej, uczestniczki dwuletniej wyprawy po Azji i Australii, która w swojej prelekcji „One Dream Team – Przez Rosję i Mongolię” chce podzielić się swoimi przeżyciami z mroźnego szlaku, z którego jak sama mówi, przywiozła masę ciepłych wspomnień i przygód.

Kolejnym uczestnikiem konkursu będzie Tony Kososki ze swoją prelekcją „Nie każdy Brazylijczyk tańczy sambę. 28 km autostopem, 471 dni bez grosza przy duszy”, który opowie jak wpłynęła na niego podróż do krajów „3 świata” i jakie życiowe lekcje wyniósł z tej niesamowitej wyprawy.

Karolina Kowalczyk swą podróż do Peru wiązała głównie z celami naukowymi. Jednak w swoim wystąpieniu pt. „Pół roku w Krainie Inków – opowieści z Peru” porwie nas do świata inkaskich wierzeń i andyjskiej muzyki oraz opowie jak ta podróż ją odmieniła i stała się najbardziej niesamowitymi miesiącami jej życia.

Pół roku w Krainie Inków - Karolina Kowalczyk

Pół roku w Krainie Inków – Karolina Kowalczyk

„Inarijarvi Expedition 2010” – taki tytuł nosi kolejna, zasługująca na specjalną uwagę opowieść Darii i Krzysztofa Nowakowskich. Jako pierwsi i jak dotąd jedyni Polacy, objechali dookoła największe europejskie jezioro położone za kołem polarnym, 100‐​kilometrowe jezioro Inari. A dokonali tego… dwoma psimi zaprzęgami, z psami z którymi żyją w okolicach Bydgoszczy.

Wyprawa Przemysława Szapara „Bajkał 2015 na grzbiecie śpiącego olbrzyma”, to wyprawa w głąb syberyjskie krainy, pełnej majestatu przyrody, ciszy i magii. Przemierzając dystans 700 km w ciągu zaledwie 20 dni, zmagał się on z syberyjskim mrozem i huraganami, doznając wielu przygód, dramatycznych zdarzeń ostatecznie osiągając zamierzony cel.

Tomasz Jakimiuk zabierze nas w podróż „Autostopem/​jachtostopem z Podlasia do Meksyku za garść złotówek”. Brak umiejętności żeglowania i odpowiednich nakładów finansowych nie przeszkodziły mu w realizacji swych marzeń, czyli w odkrywaniu Świata. Determinacja, kreatywność w połączeniu z autostopem pozwoliły mu przeżyć wyprawę, która jak się okazało stała się podróżą w głąb samego siebie.

W ramach festiwalu odbędą się również warsztaty fotograficzne, które poprowadzi Marcin Dobas – fotograf cenionego w świecie podróżniczym magazynu National Geographic Polska.

Festiwal ubogacą prelekcje zaproszonych gości specjalnych. A będą to: Monika Witkowska – dziennikarka, pisarka i podrożniczka, a także zdobywczyni Mount Everest.

Foto: Monika Witkowska

Foto: Monika Witkowska

Będziemy gościć też Bartosza Malinowskiego, który ukończył w zeszłym roku Wielki Szlak Himalajski. Zawita do nas również Robert Gondek ze swoim projektem „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”. Prezentację swojej wyprawy na Arktykę, poprowadzi dla nas Piotr Horzela. Odwiedzą nas również laureaci poprzedniej edycji Witold Palak i Dorota Wójcikowska, którzy opowiedzą nam o spędzonej wigilii wśród łowców głów.

Foto: Witold Palak i Dorota Wójcikowska

Foto: Witold Palak i Dorota Wójcikowska

Uczestnicy tego niezwykłego wydarzenia, będą mogli spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej z asekuracją, a dla smakoszy nowoczesna forma serwowania jedzenia z foodtrucków. Każdy kto weźmie udział w głosowaniu ma szansę na wygranie lotu widokowego samolotem Cessna.

III Festiwal Podróżniczy - Klub Szalonego Podróżnika

III Festiwal Podróżniczy – Klub Szalonego Podróżnika

Szczegóły wydarzenia znaleźć można na stronie internetowej www.szalonypodroznik.pl lub na Fanpage’u.

Wydarzenia
Grzegorz Posała

Prezes stowarzyszenia Klub Szalonego Podróżnika, pomysłodawca festiwali podróżniczych w Środzie Wielkopolskiej, pasjonat amatorskiej fotografii podróżniczej. Prowadzi dwa blogi: Środa w Obiektywie oraz swój osobisty Gregory Photo Travel.

Więcej w kategorii Wydarzenia

Najpopularniejsze artykuły w 2018 roku

Grzegorz Sanik30 grudnia 2018

Jarmark Bożonarodzeniowy (Striezelmarkt) w Dreźnie 2018

Grzegorz Sanik19 grudnia 2018

Przystanek Dolny Śląsk nr 20 (2018 jesień)

Grzegorz Sanik2 listopada 2018

W ten weekend (5–7 października) wiele atrakcji turystycznych zwiedzisz za pół ceny!

Grzegorz Sanik4 października 2018

XX Międzynarodowy Turniej Rycerski na Zamku w Łęczycy

Grzegorz Sanik14 sierpnia 2018

Przystanek Dolny Śląsk nr 19 (2018 lato)

Grzegorz Sanik22 lipca 2018

Przystanek Dolny Śląsk nr 18 (2018 wiosna)

Grzegorz Sanik6 kwietnia 2018

Najpopularniejsze artykuły w 2017 roku

Grzegorz Sanik31 grudnia 2017

Przystanek Dolny Śląsk nr 17 (2017 zima)

Grzegorz Sanik27 grudnia 2017