Technologie

Navime rejestrator GPS i aktywności fizycznej

Navime rejestrator GPS i aktywności fizycznej
Grzegorz Sanik

Navime to polska aplikacja do rejestracji położenia GPS oraz monitorowania parametrów aktywności fizycznej. To dobre i przydatne narzędzie dla każdego kto z telefonem biega, jeździ rowerem lub pokonuje różnego rodzaju trasy.

Od ubiegłego roku postanowiłem wreszcie wykorzystać mobilne technologie do rejestracji swojej aktywności fizycznej. Chodziło mi przede wszystkim o dwie kwestie. Aplikacja miała rejestrować czasy i proste parametry podczas biegania oraz rejestrować trasy podczas moich górskich i miejskich wędrówek.

Rozpocząłem więc testy dwóch aplikacji. Popularnego na całym świecie Endomondo oraz aplikację z naszego rodzimego rynku Navime. Po kilku testach przypadłą mi do gustu aplikacja Navime, którą używam do dziś.

Jako osoba, która lubi łazić i zwiedzać różne miejsca, szczególnie przypadła mi do gustu możliwość zarejestrowania przebytej całej trasy i jej odtworzenia na komputerze. Czasami zdarza się, że przemierzając zalesione obszary, trafiam na jakieś miejsce warte uwagi np. formację skalną. Dotychczas musiałem w takim miejscu na bieżąco sprawdzać swoje położenie na smartfonie, ponieważ późniejsze ponowne odszukanie z pamięci miejsca na mapie satelitarnej graniczyło niemal z cudem. Dzięki Navime możemy po powrocie do domu na spokojnie obejrzeć całą trasę w przeglądarce. Całość osadzona jest na mapach Google Maps i OSM. Obliczone wartości takie jak: czas przebytej trasy, tempo, dystans, oraz wykres różnicy wysokości, stanowią dodatkowe ciekawe informacje. Czy zastanawialiście się kiedyś po powrocie do domu, jak duży dystans przebyliście np. w górach? Dzięki Navime można to łatwo sprawdzić, co szczególnie cieszy po przebyciu rekordowo długiej trasy. Dodatkowo uzyskane dane w postaci mapy, można osadzić na stronie trzeciej. Przykład przedstawiam poniżej, jedna z moich tras w Karkonoszach po czeskiej stronie.

Polecam również obserwować profil aplikacji na Facebooku, ponieważ autor często informuje o planach i nowościach w swoim oprogramowaniu. Czasami udostępniane są również pliki apk z nowymi wersjami aplikacji, poza normalnym kanałem dystrybucyjnym Google Play. Sama aplikacja jest do pobrania bezpłatnie na Google Play.

Technologie
Grzegorz Sanik
@grzegorz_sanik

Od kilku lat piszę na Eloblogu artykuły o historii, turystyce i nowych technologiach. Od urodzenia związany jestem z Dolnym Śląskiem. Prowadzę także na YouTube kanał Podróżnik w czasie.

Więcej w kategorii Technologie

Tajemnicza budowla w środku lasu – Ktoś buduje zamek w Puszczy Noteckiej?

Grzegorz Sanik7 lipca 2018

Mapa zanieczyszczenia światłem

Grzegorz Sanik25 czerwca 2018

Interaktywna mapa statków śledzonych w czasie rzeczywistym

Grzegorz Sanik13 czerwca 2018

Szczegółowa interaktywna mapa linii kolejowych

Grzegorz Sanik1 marca 2018

Mapy.cz – Te czeskie mapy przydadzą się również w Polsce

Grzegorz Sanik4 lutego 2018

Ta mapa pokazuje, gdzie na nartach jeździ się na Dolnym Śląsku

Grzegorz Sanik30 stycznia 2018

Mapa zalesienia terenu Europy i Polski

Grzegorz Sanik12 stycznia 2018

Z aparatem przez góry – Fotografia Roberta Karczmarczyka

Grzegorz Sanik9 grudnia 2017

Bez tej aplikacji nie ruszam w teren – Mapa Turystyczna

Grzegorz Sanik26 października 2017