Technologie

Navime rejestrator GPS i aktywności fizycznej

Navime rejestrator GPS i aktywności fizycznej
Grzegorz Sanik

Navime to polska aplikacja do rejestracji położenia GPS oraz monitorowania parametrów aktywności fizycznej. To dobre i przydatne narzędzie dla każdego kto z telefonem biega, jeździ rowerem lub pokonuje różnego rodzaju trasy.

Od ubiegłego roku postanowiłem wreszcie wykorzystać mobilne technologie do rejestracji swojej aktywności fizycznej. Chodziło mi przede wszystkim o dwie kwestie. Aplikacja miała rejestrować czasy i proste parametry podczas biegania oraz rejestrować trasy podczas moich górskich i miejskich wędrówek.

Rozpocząłem więc testy dwóch aplikacji. Popularnego na całym świecie Endomondo oraz aplikację z naszego rodzimego rynku Navime. Po kilku testach przypadłą mi do gustu aplikacja Navime, którą używam do dziś.

Jako osoba, która lubi łazić i zwiedzać różne miejsca, szczególnie przypadła mi do gustu możliwość zarejestrowania przebytej całej trasy i jej odtworzenia na komputerze. Czasami zdarza się, że przemierzając zalesione obszary, trafiam na jakieś miejsce warte uwagi np. formację skalną. Dotychczas musiałem w takim miejscu na bieżąco sprawdzać swoje położenie na smartfonie, ponieważ późniejsze ponowne odszukanie z pamięci miejsca na mapie satelitarnej graniczyło niemal z cudem. Dzięki Navime możemy po powrocie do domu na spokojnie obejrzeć całą trasę w przeglądarce. Całość osadzona jest na mapach Google Maps i OSM. Obliczone wartości takie jak: czas przebytej trasy, tempo, dystans, oraz wykres różnicy wysokości, stanowią dodatkowe ciekawe informacje. Czy zastanawialiście się kiedyś po powrocie do domu, jak duży dystans przebyliście np. w górach? Dzięki Navime można to łatwo sprawdzić, co szczególnie cieszy po przebyciu rekordowo długiej trasy. Dodatkowo uzyskane dane w postaci mapy, można osadzić na stronie trzeciej. Przykład przedstawiam poniżej, jedna z moich tras w Karkonoszach po czeskiej stronie.

Polecam również obserwować profil aplikacji na Facebooku, ponieważ autor często informuje o planach i nowościach w swoim oprogramowaniu. Czasami udostępniane są również pliki apk z nowymi wersjami aplikacji, poza normalnym kanałem dystrybucyjnym Google Play. Sama aplikacja jest do pobrania bezpłatnie na Google Play.

Technologie
Grzegorz Sanik
@grzegorz_sanik

Od kilku lat piszę na Eloblogu artykuły o historii, turystyce i nowych technologiach. Od urodzenia związany jestem z Dolnym Śląskiem. Prowadzę także na YouTube kanał Podróżnik w czasie.

Więcej w kategorii Technologie

Interaktywna mapa polskich i czeskich Karkonoszy

Grzegorz Sanik19 marca 2019

12 przydatnych narzędzi dla blogerów

Grzegorz Sanik26 lutego 2019

Ciekawa mapa przedstawiająca rozkład zaludnienia w 3D

Grzegorz Sanik5 stycznia 2019

Fotografia mobilna – Uchwycone w obiektywie smartfona

Grzegorz Sanik6 września 2018

Ta mapa pokaże, gdzie było terytorium Polski setki milionów lat temu

Grzegorz Sanik14 sierpnia 2018

Szokująca mapa narodzin dzieci na świecie

Grzegorz Sanik28 lipca 2018

Tajemnicza budowla w środku lasu – Ktoś buduje zamek w Puszczy Noteckiej?

Grzegorz Sanik7 lipca 2018

Mapa zanieczyszczenia światłem

Grzegorz Sanik25 czerwca 2018

Interaktywna mapa statków śledzonych w czasie rzeczywistym

Grzegorz Sanik13 czerwca 2018