Technologie

Navime rejestrator GPS i aktywności fizycznej

Navime rejestrator GPS i aktywności fizycznej
Grzegorz Sanik

Navime to polska aplikacja do rejestracji położenia GPS oraz monitorowania parametrów aktywności fizycznej. To dobre i przydatne narzędzie dla każdego kto z telefonem biega, jeździ rowerem lub pokonuje różnego rodzaju trasy.

Od ubiegłego roku postanowiłem wreszcie wykorzystać mobilne technologie do rejestracji swojej aktywności fizycznej. Chodziło mi przede wszystkim o dwie kwestie. Aplikacja miała rejestrować czasy i proste parametry podczas biegania oraz rejestrować trasy podczas moich górskich i miejskich wędrówek.

Rozpocząłem więc testy dwóch aplikacji. Popularnego na całym świecie Endomondo oraz aplikację z naszego rodzimego rynku Navime. Po kilku testach przypadłą mi do gustu aplikacja Navime, którą używam do dziś.

Jako osoba, która lubi łazić i zwiedzać różne miejsca, szczególnie przypadła mi do gustu możliwość zarejestrowania przebytej całej trasy i jej odtworzenia na komputerze. Czasami zdarza się, że przemierzając zalesione obszary, trafiam na jakieś miejsce warte uwagi np. formację skalną, którą później dodaję do Elomaps. Dotychczas musiałem w takim miejscu na bieżąco sprawdzać swoje położenie na smartphonie. Ponieważ późniejsze ponowne odszukanie z pamięci miejsca na mapie satelitarnej graniczyło niemal z cudem. Dzięki Navime możemy po powrocie do domu na spokojnie obejrzeć całą trasę w przeglądarce. Całość osadzona jest na mapach Google Maps i OSM. Obliczone wartości takie jak czas przebytej trasy, tempo, dystans, oraz wykres różnicy wysokości, stanowią dodatkowe ciekawe informacje. Czy zastanawialiście się kiedyś po powrocie do domu, jak duży dystans przebyliście np. w górach? Dzięki Navime można to łatwo sprawdzić, co szczególnie cieszy po przebyciu rekordowo długiej trasy. Dodatkowo uzyskane dane w postaci mapy, można osadzić na stronie trzeciej. Przykład przedstawiam poniżej, jedna z moich tras w Karkonoszach po czeskiej stronie.

Polecam również obserwować profil aplikacji na Facebooku, ponieważ autor często informuje o planach i nowościach w swoim oprogramowaniu. Czasami udostępniane są również pliki apk z nowymi wersjami aplikacji, poza normalnym kanałem dystrybucyjnym Google Play. Sama aplikacja jest do pobrania bezpłatnie na Google Play.

Technologie
Grzegorz Sanik
@grzegorz_sanik

Prowadzę tego bloga oraz portal o ciekawych miejscach i atrakcjach Elomaps.com. Przygotowuję także filmy dokumentalne na YouTube.

Więcej w kategorii Technologie

Porównanie zdjęć lotniczych Gdańska z ostatnich lat

Grzegorz Sanik5 maja 2017

Niezwykły projekt kościoła dla nowego osiedla we Wrocławiu

Grzegorz Sanik13 kwietnia 2017

Mapa ze stacjami radiowymi z całego świata

Grzegorz Sanik11 kwietnia 2017

Interaktywna mapa zabytków w Polsce

Grzegorz Sanik8 lutego 2017

Mapa nazwisk – Sprawdź, jak popularne jest Twoje nazwisko

Grzegorz Sanik27 stycznia 2017

Zdigitalizowane przedwojenne topograficzne mapy wojskowe

Grzegorz Sanik22 stycznia 2017

Monitoruj jakość powietrza za pomocą aplikacji mobilnej

Grzegorz Sanik7 stycznia 2017

Nękają Cię natrętni telemarketerzy? Oto kilka porad

Grzegorz Sanik15 grudnia 2016

Timelapse zdjęć satelitarnych – Tak zmieniała się Ziemia

Grzegorz Sanik2 grudnia 2016