Polecane strony, firmy i instytucje

przez Grzegorz Sanik

Polecane przez Eloblog.pl

Zbiór różnych ciekawych polecanych stron, serwisów, kanałów YouTube, firm i instytucji. Głównie działających w obszarze historii i turystyki. Często terytorialnie powiązanych z Dolnym Śląskiem.

Zamek Grodno

Zamek Grodno to średniowieczna warownia, której początki sięgają czasów Piastów Śląskich. W późniejszym okresie przebudowany na renesansową rezydencję. Dziś zamek udostępniony jest do zwiedzania.

Sztolnie Walimskie

Sztolnie Walimskie to tzw. kompleks „Rzeczka”, jeden z siedmiu podziemnych kompleksów „Riese” wydrążonych w czasie II wojny światowej w Górach Sowich. Podziemia udostępnione są do zwiedzania.

Łowcy Przygód TV

Łowcy Przygód TV to popularny kanał na YouTube. Tajemnice, przygody, ciekawe miejsca, zapomniane szlaki, mroczne legendy, fascynujące budowle i wiele, wiele więcej!

dolny-slask.org.pl

Jeden z największych serwisów gromadzących archiwalne zdjęcia z Dolnego Śląska. Na portalu znajdziemy także dużo współczesnych fotografii. Bezcenne źródło informacji na temat regionu.

Fundacja
Księżnej Daisy von Pless

Fundacja kontynuuje pamięć o księżnej Daisy von Pless i rodzinie Hochbergów, którzy przed II wojną światową prowadzili rozległą działalność gospodarczą i charytatywną, przyczyniając się do rozwoju Wałbrzycha i regionu.

Sudeckie
Horyzonty

Sudeckie Horyzonty to kanał reportaży filmowych z gatunku hand & touch, a także filmów dokumentalnych, impresji i wszelkiego rodzaju relacji. Poza filmami prowadzony jest także blog.

Pracownia Projektów
Kreatywnych Animato

Unikatowe wydarzenia, public relations, management i branding. Tak w skrócie można opisać Pracownię Projektów Kreatywnych Animato.

Stowarzyszenie
Labiryntarium.pl

Stowarzyszenie Labiryntarium zajmuje się organizacją wystaw, imprez, wypraw historyczno-krajoznawczych, rekonstrukcji historycznych oraz publicystyką.

AhojMEDIA

Produkcja filmów reklamowych, promocyjnych, videoreportaży, teledysków i filmów dokumentalnych. Fotografia reklamowa, produktowa, architektury i reportażowa.

Wydawnictwo Technol

Wydawnictwo Technol swoje publikacje poświęca głównie tematyce różnych militarnych zagadek, tajnych broni i historii wojen. Obecnie publikowane są dwie serie wydawnicze: „Nieznana Historia” oraz „Militarne Sekrety”.

Wyszedł z domu

Szwędobylski portal sudecki. Portal porusza się głównie w obrębie Sudetów. To tu odkrywają piękne i tajemnicze miejsce. Koncentrując się na miejscach mniej znanych, albo nie znanych wcale.

Turystyczna 13

Trzynaście niezwykłych atrakcji turystycznych i miejsc na Dolnym Śląsku. Turystyczna Trzynastka stanowi nieformalne stowarzyszenie, w którego skład wchodzą trasy turystyczne Dolnego Śląska.

Serwis Eloblog przetwarza dane i korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką Prywatności, aby wyświetlać reklamy i świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Zgoda Dowiedz się więcej