Filmy

Ziemia ze stacji kosmicznej na filmie Timelapse

Ziemia ze stacji kosmicznej na filmie Timelapse
Grzegorz Sanik

Zobacz niezwykły film i transmisję pokazujące Ziemię widzianą z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Ziemia ze stacji kosmicznej ukazana w technice Timelapse.

Ziemia ze Stacji Kosmicznej na Filmie

Ten niezwykły film został nakręcony z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Ujęcia wykorzystane w filmie powstawały od sierpnia do października 2011 roku. Z tego co się doczytałem, główne obszary Ziemi pokazane na filmie to Ameryka Północna. Pojawia się również Australia, Afryka Północna, a także w ostatniej scenie Europa Wschodnia. Choć tutaj trudno cokolwiek rozpoznać. Ciekawostką jest to, że podczas przelotu stacji kosmicznej można dostrzec rozbłyski wyładowań atmosferycznych na powierzchni planety. Na większości scen możemy także zaobserwować niezwykle efektowną zorzę polarną.

Ziemia ze Stacji Kosmicznej na Filmie - Źródło: https://vimeo.com

Ziemia ze Stacji Kosmicznej na Filmie – Źródło: https://vimeo.com

Wyładowania Atmosferyczne Na Ziemi - Źródło: https://vimeo.com

Wyładowania Atmosferyczne Na Ziemi – Źródło: https://vimeo.com

To już kolejny film przygotowany przez Michaela Königa. Ten sam autor, również za pomocą techniki Timelapse, przygotował film ukazujący aktywność Słońca. Zachęcam również do jego obejrzenia.

Aktualny Widok z ISS

A tak oto prezentuje się aktualny widok z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Ten obraz, który zagnieździłem poniżej, transmitowany jest na żywo z ISS. Aktualny podgląd naszej planety możliwy jest dzięki specjalnemu programowi NASA. Czasami mogą wystąpić problemy związane z utratą sygnału ze stacji. Tak więc podgląd na żywo może się czasem nie załadować. Powinniśmy zobaczyć wtedy niebieski ekran. Kiedy stacja wlatuje w zaciemnioną stronę, zewnętrzna kamera może pokazywać tylko czarny ekran. Chyba, że aktualnie przelatuje nad jakimś miastem, wtedy można zaobserwować światła na powierzchni Ziemi.


Broadcast live streaming video on Ustream

Obraz jest również czasem uzupełniony o transmisję rozmów między załogą stacji, a naziemnym centrum kontroli misji. W ciągu 90 min przelotu stacji możemy zobaczyć wschód i zachód Słońca, średnio co 45 min. Jeżeli jesteśmy ciekawi, gdzie aktualnie znajduje się stacja kosmiczna, jej położenie możemy podejrzeć na tej stronie.

Filmy
Grzegorz Sanik
@grzegorz_sanik

Prowadzę tego bloga oraz portal o ciekawych miejscach i atrakcjach Elomaps.com. Przygotowuję także filmy dokumentalne na YouTube.

Więcej w kategorii Filmy

Kryptonim „Rüdiger” – Wojenna zagadka Wałbrzycha cz. 1

Grzegorz Sanik9 kwietnia 2017

Niemiecki schron ukryty pod placem Solnym we Wrocławiu

Grzegorz Sanik18 marca 2017

Magazyn broni atomowej w Podborsku – Obiekt 3001

Grzegorz Sanik2 lutego 2017

Początek Riese – Odnalezione dokumenty i plany

Grzegorz Sanik13 stycznia 2017

Broń jądrowa w Polsce – Wojska Radzieckie w Polsce cz. 4

Grzegorz Sanik21 grudnia 2016

Rozkaz Riese – Ujawnione niemieckie dokumenty FHQ

Grzegorz Sanik8 grudnia 2016

Nazizm czy faszyzm? Różnice i błędne używanie

Grzegorz Sanik2 grudnia 2016

Mała Moskwa – Wojska Radzieckie w Polsce cz. 3

Grzegorz Sanik25 listopada 2016

Urzekający film Karkonosze Pieśń Wiatru i Mrozu

Grzegorz Sanik29 października 2016