Oto 5 propozycji ciekawych wycieczek po Dolnym Śląsku, w jakie możemy wybrać się w czasie trwania pandemii koronawirusa. Oczywiście wszystkie wycieczki są tylko WIRTUALNE. 🙂 W trakcie trwania pandemii koronawirusa zachęcam raczej do pozostania w domu. Proponuję wykorzystać wolny czas na lepsze poznanie regionu, a dzięki zdobytej nowej wiedzy przyszłe eskapady po ustaniu epidemii będą znacznie ciekawsze!
1. Wybierz się na spacer po Wrocławiu
Wybierz się na wirtualny spacer z przewodnikiem po Wrocławiu. To doskonała okazja na poznanie najciekawszych miejsc w stolicy Dolnego Śląska. Spotkania internetowe zaplanowano na cały kwiecień – najbliższe 11 kwietnia.
2. Odwiedź badania archeologiczne w Wieży Książęcej w Siedlęcinie
Wybierz się na badania archeologiczne do Wieży Książęcej w Siedlęcinie. Siedlęcińska wieża jest jednym z najcenniejszych zabytków w Polsce. Badania archeologiczne wieży prowadzone były od 2008 roku przez Instytut Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W linku znajduje się seria filmów poświęconych w/w badaniom.
3. Wybierz się na wycieczkę po piastowskich zamkach
Zachęcam do wycieczki po zamkach południowego Dolnego Śląska wraz z dr. Arturem Boguszewiczem z Uniwersytetu Wrocławskiego. Artur Boguszewicz w swojej publikacji Corona Silesiae opisuje fachowym okiem zamki znajdujące się na południowym pograniczu dawnego księstwa świdnicko-jaworskiego. Wśród nich tak znane obiekty jak Książ, Bolków, Grodno, Chojnik i wiele wiele innych.
4. Przyjdź na wirtualne spotkanie do Zamku Książ
Zgłąb historię Zamku Książ w Wałbrzychu w trakcie codziennych wirtualnych spotkań. Codziennie o godzinie 16 na Facebooku o historii Zamku Książ opowiada Mateusz Mykytyszyn, w trakcie których poznajemy ciekawostki związane z Książem i jego mieszkańcami. W trakcie spotkań można również zadawać własne pytania. Dotychczasowe nagrania z transmisji zarchiwizowane są również na zamkowym fanpage’u.
5. Przyjrzyj się bliżej przyrodzie Karkonoszy
Wybierz się na wycieczkę po Karkonoszach z publikacjami Karkonoskiego Parku Narodowego. Na oficjalnej stronie parku opublikowanych jest szereg przewodników opisujących walory przyrodnicze największego pasma Sudetów. Wśród nich znajdziemy wiele ciekawych informacji na temat fauny i flory Karkonoszy, budowy geologicznej, opisy ścieżek dydaktycznych i przyrodniczych.