Książki

„Steve Jobs” Walter Isaacson – Recenzja

„Steve Jobs” Walter Isaacson – Recenzja
Grzegorz Sanik

Recenzja książki: „Steve Jobs” Walter Isaacson. Biografia Steve’a Jobsa, założyciela amerykańskiej firmy Apple i jej wieloletniego CEO. Bestsellerowa książka autorstwa Waltera Isaacsona.

„Steve Jobs” Walter Isaacson – Recenzja

Nie wiem, czy pisząc recenzję do takiej książki, powinno się bardziej oceniać opisywaną postać, czy też kunszt pisarski samego autora. Spróbuję nakreślić obie te sprawy. Steve Jobs był osobą bardzo kontrowersyjną. Nawet po swojej śmierci wzbudzał skrajne emocje wśród fanów komputerów i nowych technologii. Na pewno trzeba przyznać mu jedno. Był osobą, która bardzo zmieniła branżę komputerową i rozrywkową. Zwłaszcza widać to po ostatniej dekadzie, po tak zwanej „rewolucji mobilnej”. Książka Waltera Isaacsona opisuje losy Jobsa, od czasów młodego adoptowanego chłopaka, przez jego dojrzewanie, poznanie Steve’a Wozniaka i założenie firmy Apple.

Isaacsona skupia się zarówno na postaci samego założyciela Apple, jak i na jego planach związanych z rozwojem firmy i jej produktów. Steve Jobs był osobą, która wręcz obsesyjnie dążyła do uzyskania perfekcji w swoich produktach, co siłą rzeczy wywoływało wiele napięć wśród pracowników firmy. Isaacson prowadzi nas przez trudny okres odejścia Jobsa z Apple i założenia kolejnej firmy NeXT. Opisuje on również dalsze i bardziej współczesne losy amerykańskiego przedsiębiorcy i wizjonera. Jego powrót do Apple i wdrożenie takich produktów jak: iPod, iPhone i iPad. Produktów które stały się ogromnymi hitami, sprzedając się dosłownie w milionowych ilościach. Ostatnie lata życia Joba to prawdopodobnie najbardziej twórczy okres w jego życiu. Isaacson nie zapomniał również opisać walkę Jobsa z rakiem, którą po wielu latach przegrał 5 października 2011 roku.

Uważam, że Walter Isaacson wywiązał się z zadania znakomicie! Pomimo dość obszernej biografii, czyta się ją doskonale. Kolejne strony pochłaniałem w tempie ekspresowym. Więc nie dziwi mnie fakt, że książka szybko stała się bestsellerem. Isaacson przygotowywał się do napisania biografii Steve’a Jobsa jeszcze za jego życia. Zbierając na jego temat informacje i przeprowadzając z nim rozmowy. W pewnym sensie został wybrany przez założyciela Apple. Polecam wszystkim przeczytanie tej fascynującej książki, nie tylko fanom nowych technologii i komputerów. Naprawdę warto.

Tytuł: Steve Jobs
Autor: Walter Isaacson
Rok polskiego wydania: 2011
Moja ocena: ★★★★★

"Steve Jobs" Walter Isaacson - Recenzja

„Steve Jobs” Walter Isaacson – Recenzja

Oferty w księgarniach i sklepach internetowych
„Steve Jobs” Walter Isaacson

Książki
Grzegorz Sanik
@grzegorz_sanik

Od kilku lat piszę na Eloblogu artykuły o historii, turystyce i nowych technologiach. Od urodzenia związany jestem z Dolnym Śląskiem. Prowadzę także na YouTube kanał Podróżnik w czasie.

Więcej w kategorii Książki

„Za drutami śmierci” Abraham Kajzer – Recenzja

Grzegorz Sanik13 grudnia 2018

„Jak czytać zamki” Malcolm Hislop – Recenzja

Grzegorz Sanik1 grudnia 2018

„Życie w średniowiecznym zamku” Frances Gies, Joseph Gies – Recenzja

Grzegorz Sanik20 września 2018

Darmowe e‐​książki, które pomogą lepiej poznać Dolny Śląsk

Grzegorz Sanik29 lipca 2018

„Sekrety Wałbrzycha” Artur Szałkowski – Recenzja

Grzegorz Sanik9 lutego 2018

„Lepiej przemilczeć” Daisy von Pless – Recenzja

Grzegorz Sanik12 lipca 2017

„Wielki Projekt” Stephen Hawking, Leonard Mlodinow – Recenzja

Grzegorz Sanik14 czerwca 2017

„Niemcy bronią się przed Polską” Robert Citino – Recenzja

Grzegorz Sanik29 stycznia 2017

„Sztuka Wojenna” Sun Zi – Recenzja

Grzegorz Sanik12 października 2016